ТОП-5 помилок у догляді за малюком


Давай розглянемо п’ять найпоширеніших помилок у догляді за дитиною і з’ясуємо, як їх уникнути.

Коли в родині з’являється дитина, то у батьків незмінно виникає безліч питань, пов’язаних з різними аспектами догляду за новонародженим. Дізнайся про найбільш часті помилки в догляді за немовлятами і про те, як їх уникнути.

На питання відповідав доктор Джанет Стокгейм, відомий американський педіатр і автор посібників з виховання дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Зачіски на 1 вересня: ТОП-10 найкрасивіших зачісок для дівчаток 📷

1. Відсутність елементарних знань

“Кожен раз, коли я перебуваю на чергуванні в дитячій лікарні або коли до мене приносять на прийом новонародженого, я ловлю себе на думці, що батьки задають одні і ті ж питання знову і знову. Разюче, що багато батьків знають все про всі моделі колясок тієї або іншої торгової марки, але дуже мало хто замислюється про тонкощі догляду за дитиною. Існує дуже багато джерел, з яких сучасні батьки можуть почерпнути корисну інформацію про те, як треба доглядати за новонародженим. Не думайте, що все прийде виключно з досвідом. У процесі набуття такого досвіду ви наб’єте багато “шишок”, адже мова йде про вашу дитину! Тому я закликаю батьків як можна активніше самостійно здобувати інформацію, щоб до моменту народження дитини вони були озброєні знаннями, а не сподівалися на те, що все прийде само собою. А про те що незрозуміло, не соромтеся запитувати і перепитувати вашого педіатра.”

2. Перебування дитини в одному і тому ж положенні

“Є одна річ, яку я часто помічаю у немовлят у віці 6 місяців – череп дитини набуває помітного сплощення. Вся справа в тому, що мами, начитавшись про користь для правильного формування хребта дитини сну на спині, або ж просто боячись зайвий раз доторкнутися до нього, мають тенденцію класти дитину в ліжечко завжди в одному і тому ж положенні. Через це вага тіла немовляти завжди падає на одну і ту ж частину його черепа. А між тим відомо, що кістки черепа у новонароджених ще досить м’які і здатні до деформацій. Батьки! Не бійтеся іноді класти дитину в ліжечку на той або інший бік і навіть на животик (коли вона не спить)”

3. Боязнь використовувати носові краплі

“Немовлятам життєво необхідно, щоб їх носові ходи залишалися абсолютно вільними і чистими для повноцінного дихання носом під час смоктання материнських грудей. Відповідно, якщо носик дитини не є повністю чистим всередині, можуть виникнути проблеми при годуванні і навіть сні. Батьки часто дуже неохоче вирішуються використовувати сольові краплі для закапування в ніс. Мені доводиться постійно у себе в кабінеті робити це за них. Так, можливо, дитина буде плакати при цьому не зовсім приємному і зручному для неї процесі, але врешті-решт, їй стане набагато комфортніше. Новонароджені немовлята чхають зовсім небагато, але все одно їх носові ходи досить швидко забруднюються. Тому кожен раз, коли ви відчуваєте, що носик вашої дитини закладений, використовуйте сольові краплі для носа, і їй стане набагато краще дихати”

4. Перегрівання дитини

Молоді батьки, няня, люблячі бабуся і дідусь надміру перестаралися, одягаючи на немовля велику кількість одягу вдома або на прогулянці на свіжому повітрі – на жаль, таке зустрічається часто-густо. Зрозуміло, що ти не хочеш, щоб твоя дитина отримаkf переохолодження і захворіkf, але чи не найпоширеніша помилка – одягати надмірно. Постійне перегрівання послаблює імунітет дитини, робить ]] млявj., нездатнj. протистояти хворобам і інфекціям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як обрати одяг для новонародженої дитини?

Кращий спосіб уникнути перегріву — одягнути його шарами. По реакції самої дитини, а також пробуючи на дотик її живіт або спину (щоки або ноги завжди видадуться прохолодними, тому не використовуйте їх в якості індикатора), ти зможеш додати або зняти щось з її одягу.

5. Надто багато вражень та емоцій

Занадто багато шуму, руху, світла і звуків навколо може призвести до того, що твоя дитина буде безпричинно капризувати і плакати, погано спати, стане неспокійною. Звичайно, зовсім не варто цілком ізолювати дитину від повсякденного світу і природних шумів. Проте іноді, коли ти бачиш, що вона стає надміру жвавою, все-таки потрібно забрати її в іншу, більш спокійну кімнату і спробувати заспокоїти, зайнявши якимось більш спокійним видом діяльності.

Також батьки часто “перегодовують” малюка новими яскравими іграшками, брязкальцями біля ліжечка, що також може втомлювати дитину і робити її неспокійною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.