Як вибрати шкільний ранець для дитини? Поради лікаря-ортопеда


Шкільний ранець або рюкзак забезпечені двома лямками і призначені для того, щоб їх носили на плечах. В такому випадку навантаження розподіляється рівномірно і спина дитини не викривляється. Звичайно, класичні ранці підходять тільки учням молодших класів. Для старшокласників випускають спеціальні шкільні рюкзаки. Вони теж добре тримають форму, зручні, безпечні і до того ж стильно виглядають.

Аби придбати якісний та оригінальний рюкзак для школы, який точно сподобається вашій дитині, радимо звернутись в Topgal.

Кишені мають значення

Лікарі-ортопеди рекомендують вибирати ранці:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Детская одежда!
  • зроблені з легкого, водовідштовхувального і морозостійкого матеріалу з сітчастою «дихаючої» спинкою.
  • уважно огляньте шви, кріплення – наскільки вони якісно зроблені. Рядки повинні бути подвійні.
  • перевірте, чи немає клеєних деталей, їх бути не повинно
  • з жорсткою, так званою ортопедичною спинкою, яка формує правильну поставу і запобігає тиск підручників
  • яскравого кольору із світловідбивними елементами (катафотами). Це також і побажання служби ГИБДД, воно особливо актуально для хлопців, яким доводиться переходити дорогу
  • з регульованими ущільненими лямками. Важливо, щоб лямки можна було підігнати не тільки під зростання школяра, але і під одяг (одна справа, малюк ходить в сорочці, інша – в пальто або шубі). А додатковий ущільнювач і достатня ширина (не менше 4 см) не дозволять лямкам врізатися в плечі
  • з достатньою кількістю відділень і кишень. У сучасних моделях, крім стандартних відділень для зошитів, підручників і пеналів, є відділення для мобільного телефону, кишені для пляшки з водою і пластикового контейнера для сніданку. Це дуже зручно і допоможе дитині швидше знайти потрібну річ.

Не допускайте перевантаження

Шкільна сумка нерідко перетворюється в сховище всіляких, абсолютно непотрібних в школі речей. Слід з перших днів привчити малюка носити з собою тільки найнеобхідніше. Адже перевантаження призводить до проблем зі спиною і, як наслідок, до ряду інших захворювань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як захистити дитину від укусів комах

Вага ранця з усім його вмістом повинна становити максимум 15% (а для молодших школярів – 10%) від загальної ваги дитини. Так що порожній ранець повинен важити від 500 до 800 г, не більше.

Зверніть увагу на гігієнічні нормативи (вони включають вага шкільної сумки і щоденний навчальний комплект з письмовими приладдям):

1-2 класи – до 1,5 кг
3-4 класи – до 2,5 кг
5-6 класи – до 3 кг
7-8 класи – до 3,5 кг
9-11 класи – для хлопчиків до 4,5 кг, для дівчат – до 3,5 кг.

Також стежте за тим, щоб ширина ранця не перевищувала ширину плечей дитини, верхній край не був вище плечей, а нижній – нижче стегон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що робити, якщо дитина вередує за столом

І, звичайно ж, не варто забувати, що вибір ранця – справа спільна. Не орієнтуйтеся тільки на власний смак і побажання, обов’язково підключіть до процесу дитини.

Для першокласника красивий ранець – це додатковий стимул йти в школу, а поняття про зручність у старшокласників і батьків можуть бути зовсім різними… Так що не варто нехтувати думкою дитини, але і не можна пускати цей процес на самоплив. Зрештою похід за ранцем або рюкзаком може стати додатковим часом, який ви проведете з вашим школярем разом.

Думка фахівця

Аліса Хлєбнікова, лікар-ортопед:

– При огляді дітей 7-8 років я часто бачу порушення постави. Причому у малюків, яких я обстежила двома-трьома роками раніше, такої проблеми не було. Виходить, що за такий короткий час малюки встигають нажити цілком дорослі проблеми. Це пов’язано і з образом життя сучасних дітей, і з їхніми шкільними рюкзаками.

Я вважаю, що вибір рюкзака – це вибір здоров’я малюка. Тому не потрібно економити, слід купувати ортопедичні рюкзаки (не важливо, є у вашої дитини проблеми зі спиною або немає). І, звичайно, треба навчити малюка правильно одягати рюкзак. Його потрібно поставити на парту і надягти обидві лямки одночасно. Також слід час від часу робити розслаблюючі вправи для спини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.