5 НЕЗДОРОВИХ ЗВИЧОК, ВІД ЯКИХ ПОТРІБНО ВІДМОВИТИСЯ КОЖНОМУ


У даному матеріалі мова піде зовсім не про шкоду куріння і алкоголю: впевнені, що ви і так непогано обізнані. Сьогодні ми вирішили поговорити про 5 не настільки очевидних, проте не менш згубних звичок, які завдають серйозної шкоди здоров’ю. Ви дізнаєтеся, чим загрожують зневага гігієною порожнини рота, хронічний недосип, раціон з низьким вмістом жирів і ще декілька поширених патернів поведінки, які, цілком можливо, що притаманні вам.

🍕1. Бездумні перекуси
Ми не втомлюємося говорити про важливість корисного харчування – одного з головних інструментів превентивної медицини. Здоров’я вимагає великої усвідомленості, бездумні ж перекуси – пряма протилежність того. Запускаючи руку в вазу з цукерками на столі одного колеги і куштуючи печиво зі столу іншого, ви, самі того не усвідомлюючи, вживаєте сотні шкідливих калорій. Сюди ж відноситься механічне поїдання чіпсів за переглядом телевізора і солодощів після емоційної телефонної розмови. Часто зовсім не голод, а тимчасова неуважність або стрес стають причиною таких заїдань. Хочете бути здоровими і залишатися в хорошій фізичній формі? Розвивайте усвідомленість у харчуванні. Навчіться слухати своє тіло, розрізняти справжній голод і емоційний імпульс. Плануйте перекуси заздалегідь і навчитеся обмежуватися невеликою мисочкой попкорну замість великої упаковки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Приймаємо ванну з користю для здоров'я

😴2. Хронічний недосип
Постійне недосипання має набагато більш серйозні наслідки для організму, ніж може здатися на перший погляд. Серед них зовсім не тільки відсутність енергії, концентрації і поганий настрій. Сон менше 6 годин на постійній основі послаблює імунну систему, веде до порушень гормонального фону, набору ваги, розвитку цукрового діабету і аж в чотири рази підвищує ризик інсульту.Наш організм «любить» стабільний графік – це сприяє оптимальній роботі без збоїв і стресових адаптацій. Тому, крім обов’язкових 7-8 годин якісного відпочинку щодня, постарайтеся організувати свій день так, щоб сон завжди відбувався в одні і ті ж години і в будні, і у вихідні дні.

👄3. Погана гігієна порожнини рота
Сюди відносяться: нерегулярне чищення зубів (менше двох разів на день), невикористання зубної нитки і ігнорування візитів до стоматолога з метою профілактичного чищення зубів (кожні півроку). Думаєте, що максимум, до чого призведе поганий догляд за зубами і яснами, – це карієс? Зовсім ні. Наслідки можуть бути набагато серйознішими і не ставитися безпосередньо до порожнини рота. Вся справа в тому, що хвороботворні бактерії із запалених ясен здатні з легкістю проникати всередину організму, де вони стають причиною внутрішніх запалень і навіть загрозливих для життя захворювань. Серед них: інсульти, серцеві напади, а також деякі види раку. Щоб запобігти настільки небажаним проблемам зі здоров’ям, так і просто мати красиву посмішку, придбайте зубну нитку і користуйтеся нею мінімум двічі в день перед чищенням зубів. А також встановіть на мобільному телефоні нагадування про необхідність робити планову чистку зубів в клініці два рази в рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що робити коли хочеться з'їсти щось мало корисне для нашого організму? Частина (1)

😥4. Постійні занепокоєння і стрес
На жаль, ні те, ні інше не залишається на рівні лише наших тривожних думок, а «пускає коріння» набагато глибше і часто буквально позбавляє нас здоров’я і молодості. Сильні переживання і страхи провокують різке підвищення рівня кортизолу, гормону стресу, що, подібно до ефекту доміно, запускає каскад негативних наслідків в нашому організмі. Серед них: підвищений тиск, пошкодження тканин і кровоносних судин, різке зниження імунітету, порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, гормональні збої, висипання на шкірі, випадання волосся, проблеми зі сном і багато-багато інших… Вміння не втрачати самовладання і не давати страху і відчаю паралізувати нашу свідомість – найважливіші навички, необхідні кожному. Те, які інструменти краще всього працюють для вас, підкаже ваше самопізнання. Універсальні ж прийоми включають: відмова від кофеїну і цукру, дихальні практики, медитація, заняття йогою, музика і час, проведений із близькими і коханими людьми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як не заблудитись в лікарських препаратах. Частина (1)

📱5. Використання мобільних девайсів перед сном
Дивуєтеся, чому, опинившись у ліжку після довгого робочого дня, годинами не можете заснути? Одна з можливих причин – ваша прихильність до електронних гаджетів. Просте гортання стрічки соцмережі або, здавалося б, нешкідливих переглядів серії улюбленого серіалу на планшеті сильно порушують механізми, що відповідають за якість і тривалість нашого сну. Головний винуватець – світло, випромінюване екранами девайсів, що обмежує вироблення гормону сну мелатоніну. Рішення у цієї проблеми одне – відмовитися від телефону і всього подібного мінімум за годину до сну. А більш «здоровим» джерелом інформації і натхнення стане стара добра книга в паперовому палітурці (дуже важливо: не електронна!).

Розпрощавшись з цими звичками й особливостями поведінки, ви автоматично в рази знизити ймовірність розвитку у вас небезпечних захворювань. А крім цього, зробите кілька великих кроків на зустріч своєму найбільш гармонійному продуктивному і щасливому життю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.