З 5:00 до 7:00: як навчитися вставати рано без зусиль


Як виглядає ідеальний ранок в уявленні прихильників ЗСЖ? Медитація з першими променями сонця, склянка води з лимоном натщесерце, жменька еко-пластівців з соєвим молоком у бамбуковому блюдечку з блакитною облямівкою…

Як виглядає ідеальний ранок в уявленні 90% інших людей? “Робіть що хочете, тільки дайте ще поспати.” Ідея про те, що можна вставати ні світ ні зоря, щоб не поспішаючи зайнятися власними справами, схожа чи то на утопію, то на антиутопію. Заради зайвої півгодинки сну ми готові пожертвувати зарядкою, яка загартовує серце, правильним сніданком, який допоможе легко позбутися від пари-трійки зайвих кг, і мішками під очима. Знаємо-знаємо, жайворонки за статистикою живуть довше сов і виглядають свіжіше і молодше, але яку ціну платять за це ранні пташки?

Будемо чесні: здатність і можливість прокидатися рано визначається в першу чергу нашою генетикою, і багатьом людям дійсно складно змусити себе змінити добові біоритми. Але якщо ви повні рішучості в 2017 році навчитися швидкому підйому без психічної ломки, ми підкажемо, як цього домогтися.

1. Діліть сон на 90-хвилинні відрізки
Чи траплялося з вами таке, що, прокинувшись, через дев’ять годин міцного сну, ви відчували себе розбитою? А в інший день — «провалившись» години на чотири — бадьорою і відпочившою? Сон людини на землі (за умови, що у нього неї серйозних психічних відхилень) можна розбити на 90-хвилинні цикли — так влаштовано природою. Трюк полягає в тому, щоб прокинутися в самому кінці одного з таких періодів, тоді і відкрити очі буде легше, і відчувати себе ви будете набагато краще. До речі, рекомендована норма — 8 годин сну, вибивається з цього графіка — ви прокинетеся в середині циклу і готові будете #вбитисебеобстіну. Тому якщо ви знаєте, що повинні встати в 6:30 ранку — лягайте в 23:00.

2. Перемістіть будильник в дальній кут кімнати
Якщо «сигнал тривоги» розташований поруч з вашим ліжком (або, як зараз модно, на зап’ясті), немає нічого простіше, ніж легким рухом руки його відключити і продовжити приємне сопіння в подушку. Змусити себе фізично встати з ліжка допоможе елементарний, але ефективний прийом — перенести будильник куди подалі, в прямому сенсі слова. Інший варіант? Заручитися підтримкою wake-up приятеля, тобто людини, який буде дзвонити вам вранці і переконається, що ви встали.

3. Зарядіться світлом
Сонячне світло допомагає виключити мелатонін і уникнути відчуття зовсім-не-хочу-вставати з ліжка. Просто постійте біля вікна кілька хвилин або використовуйте спеціальний світловий будильник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Новорічні вихідні в Україні у 2017 році: як відпочиває Україна

4. Випийте води
Коли будильник включається в 5 годин ранку, а очі відмовляються відкриватися, наш перший порив — якомога швидше випити чашечку кави. Стоп! Протягом ночі клітини вашого тіла активно дихають, і ви можете втратити до одного літра рідини, саме цю втрату і варто заповнити в першу чергу. Гідратація організму вмить додає енергії. Бонус — вичавити в склянку трохи лимона.

5. Влаштуйте танці в душі
Охолоньте під прохолодним (але не холодним!) душем — це допоможе прискорити кровообіг. А якщо робити це під танцювальну мелодію, зможете ще і гарненько розім’ятися. Ваша головна мета — почати день в гарному настрої. Тоді встати рано і на наступний ранок не складе праці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.